Transporti publik nesër do të funksionojë sipas orarit të së dielës, me përjashtim të disa linjave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

Për shkak të festës fetare “Uji i Bekuar”, transporti publik nesër do të funksionojë sipas orarit të së dielës.

Siç informohet nga NQP-Shkup, përjashtim do të jenë linjat 11, 11A, 18A, 32, 47A, 51, 55, 55B, 55B, 56, 56A, 70, 74, 81, 118, 160, 164 dhe 180, të cilat do të funksionojnë sipas orarit të së shtunës.

Kujdestare do të jenë biletaritë në Tregun e Gjelbër dhe në Qendrën e Transportit të cilat do të punojnë nga ora 07:00 deri në 19:00, ndërsa biletaria në Gjorçe Petrov do të jetë e hapur nga ora 07:00 deri në 13:00.

Teleferiku në Vodno do të punojë normalisht nga ora 10 deri në orën 17.

TË FUNDIT
1 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
3 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Profesor e autorë nga Kumanova botojnë punimet shkencore në Revista prestigjioze në SHBA
7 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
1 ditë
Përbërja e re e qeverisë së bashku me programin e punës, më 17 qershor dorëzohet në Kuvend
5 orë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
1 ditë
Kujdes! Temperatura deri në 39 gradë

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ