Transportuesit privat: Anulojmë protestën përshkak delegacionit bullgar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

30 Janar, 2023

Transportuesit privat kërkojnë kthimin e borxhit prej 2 milion eurove dhe takim me drejtorin e NPQ-së. Ndalimi i punës për tre muaj ka shkaktuar kolaps pasi që nuk kanë asnjë të ardhur për familjet e tyre, raporton Klan M.

“Kërkojmë dialog dhe zgjidhjen e problemit, protesta është opsioni i fundit, por në qoftë se nuk ka zgjidhje do të protestojmë duke bllokuar udhëkryqet por kjo do të ndodh pas ditëlindjes së Goce Dellçevit që do të shënohet në Shkup, kjo pasi nuk duam të shkaktojmë telashe në komunikacion. Nuk u takuan me drejtorin e NPQ-së pasi kishte takime tjera të caktuara.” – Kështu deklaruan transportuesit privat para selisë së NPQ-së. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

marin mema

Mema: Një pjesë e politikës së Kosovës është paguar me lekët e kontrabandës dhe armëve të Serbisë

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

INFO

NA NDIQ