Transportuesit Privat çojnë autobusët për kontroll teknik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

SHTATË MUAJ JASHTË FUNKSONIT, PRITET SË SHPEJTI KYÇJA NË QARKULLIM

Transportuesit privat i sollën autobusat e tyre në kontrollë te Ndërmarrja e Transportit Publik në Autokomandë. Fillimisht janë kontrolluar autobusët me numër 61 dhe 63, njofton KlanM.

Qëllimi është të shihet a është gjithçka në rregull me sistemin nëpër autobusat pasi që kanë qenë jashtë funksionit gati shtatë muaj.

“Pershkak se gati shtatë muaj autobusët e transportuesve privat ishin jashtë qarkullimit Ndërmarja e Qarkullimit Shkup ka kërkuar të kontrollohen të gjithë autobusët, gjëgjësisht të sillen këtu dhe t`u bëhet servisimi”.

Shoferët, sic njofton KlanM, thonë që mezi presin t’ia fillojnë punës pasi shumë kanë pësuar finansiarisht.

“Prej sot ka filluar kontrolla e GPS-së e autobusave. Termini do të jetë prej ora 8:30 deri në ora 11:30. Çdo ditë do të kontrollohen rreth 15 autobusa në ditë. Kontrollet do të vijojnë çdo ditë derisa nuk kontrollohen të gjithë autobusat” – thonë nga Transportuesit Privat.

Përndryshe, Qyteti i Shkupit, sic njofton KlanM, shpalli thirrje të re për përfshirjen e autobusëve privat në transportin publik të qytetit.

Tenderi i parë dështoi pasi siç informuan nga Qyteti i Shkupit transportuesit nuk kishin plotësuar gjithë dokumentacionin.

Ndërsa tashmë tenderi ka kaluar dhe pritet që ditëve në vijim transportuesit privat të kyçen në qarkullim. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

rishi-sunak

Britani, kryeministri pezullon anëtarësimin e një deputeti në parti shkaku i deklaratës islamofobike

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ