Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

Picture of ina-online
ina-online

23/06/2024

Transportuesit privatë nga dita e hënë nuk do të qarkullojnë nëpër Shkup.

Të tre kompanitë ranë dakord që të mos ketë protesta dhe të mos bllokojnë Shkupin. Por, ata do të qarkullojnë nga ora 5 deri në 10 të mëngjesit dhe më pas do të kthehen në garazhe.

Arsyeja e një vendimi të tillë është për shkak të pagesasve jo të rregullta ndaj tyre nga ana e Ndërmarrjes së Qarkullimit Publik (JSP), ndërsa borxhi tashmë ka arritur në 140 milionë denarë.

Qytetarët ankohen për transportin publik prej gati 2 vitesh pasi autobusët janë të parregullt dhe kur vijnë mbushen me pasagjerë.(INA)

TË FUNDIT
9 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
15 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

19 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
15 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
19 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
19 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ