Trashësia e borës në Kodrën e Diellit deri në 22 centimetra

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Në orët e mëngjesit në Maqedoninë e Veriut janë  nuk janë regjistruar temperatura minus, ndërsa më ftohtë me 0 gradë është në Kodrën e Diellit në Malësinë e Sharrit, ku trashësia e borës ka arritur 22 centimetra.

Por në pjesët tjera të vendit ka pasur reshje shiu, ku më intensive kanë qenë në Llazaropole, Pozharani, Hanet e Mavrovës.

Moti sot është me vranësira të ndryshueshme me shi lokal kryesisht në pjesët perëndimore. Në disa vende frynë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.

Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi jugor (mbi 70 km/orë) më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 11 deri 18 gradë.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me shi të dobët të përkohshëm. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 15 gradë Celsius.

TË FUNDIT
13 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
1 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

2 ditë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
8 orë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë
1 ditë
Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!
4 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
11 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

INFO

NA NDIQ