“Trashigimia politike e Gligorovit”

INA
INA

07/11/2023

Shkruan: Bekim Fazliu, ish deputet

3 u vranë, qindra u torturuan çnjerëzisht, një popull i tërë u shkel në një kohë ku binin sistemet shtypëse komuniste kudo në botë dhe zëvendësoheshin me sistemet demokratike, e kur kryefjala ishte LIRIA. Te ne, në Bit Pazar më 1992-shin, sistemi reprezal i vjetëruar jugosllav u zëvendësua me karikaturën shëmtuese të sistemit reprezal të Gligorovit me shokë!

E SOT, 30 e ca vite pas, pas shumë sakrificave të bijve dhe bijave më të mirë të kombit, KUSH do ta besonte se do të vinte kjo kohë e HARRESËS, e që trashëgiminë politike të Gligorovit më shumë do ta mbrojnë shqiptarët se sa vetë ‘maqedonasit’ e tij!
Po të ishte gjallë ai, lotët e trishtimit të vitit ’98, që ia shkaktoi Arbër Xhaferi, sot do t’i ishin kthyer në lot gëzimi nga ‘pulenët’ shqiptarë të qeverisë.
Lum maqedonasit që i kanë ‘shiptarët’ e qeverisë, e mjerë shqiptarët që ka vite që kanë mbetur jetimë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

Zekerija Idrizi

Çohu dhe rebelohu SHQIPTARISHT!

atanas kostovski

Një shqiptar më bëri maqedonas krenar

amina nuraj

Një grua nga Sanxhaku vlen më shumë se një mijë burra në Ballkan

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

INFO

NA NDIQ