Tre bankat në Maqedoni që fituan 49 milionë euro për 92 ditë

Picture of ina-online
ina-online

09/11/2023

Në tre muajt e verës (korrik, gusht dhe shtator), tre bankat më të mëdha së bashku realizuan 49 milionë euro fitime në 92 ditë kalendarike.

Kjo është 16.9 milionë euro, apo 53% më shumë fitim se verën e kaluar, përcjell portali Faktor.

Në nivel tremujor, këtë vit, për periudhën korrik-shtator, NLB Bank ka shënuar rritje të fitimit prej 52%!!!

“Banka Komerciale” ka shënuar rritje të fitimit për 44% më i lartë krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Në “Stopanska banka Shkup”, pjesëmarrësja më e madhe në tregun e kreditimit të qytetarëve apo amvisërive, këtë vit në muajt e verës fitimi është 15.9 milionë euro ose më i miri në konkurrencë 63%!. (INA)

TË FUNDIT
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
13 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
14 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
14 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
16 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

14 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
1 ditë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
13 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
1 ditë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
20 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
20 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
20 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ