Tre gola dhe një penallti e humbur, Barcelona gjunjëzon Real Madridin

ina-online
ina-online

30/07/2023

Barcelona më e mirë se Real Madridi, në ndeshjen miqësore që u zhvillua në stadiumin “AT&T” në Dallas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Katalunasit shënuan fitore me rezultat 3:0 ndaj rivalit të përjetshëm, Realit.

Një lojë e bukur e me raste shënimi, sidomos Reali pati mundësitë e veta por i shpërdoruan ato.

Në minutën e 15-të, Ousmane Dembele me një goditje të fortë ka kaluar në epërsi Barcelonën.

Në minutën e 20-të, reali shpërdoruar rastin më të mirë.

Futbollisti Vinicius Zhunior dështoi nga penalltia, duke e goditur tërthorësen, fat i madh për portierin Ter Stegen.

Në minutën e 62-të, Tchouameni nga distanca, topi përplaset në tërthorëse, prek trupin e Ter Stegen të Barcelonës dhe shkon në korrne.

Në minutën e 85-të, Fermin Marin nga rreth 17-18 metra shënon gol spektakolar në këndin e djathtë të epërm, 2:0.

Në minutën e 90+1, Ferran Torres vulosi fitoren në 3:0.

Një miqësore por që kënaqi të pranishmit me lojë dhe gola.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ