Tre persona sulmohen nga peshkaqenët në ujërat e Nju Jorkut

INA
INA

5 Korrik, 2023

Tre notarë u sulmuan nga peshkaqenët në ujërat e shtetit të Nju Jorkut. Mediat ndërkombëatre bëjnë të ditur se një djalë 15-vjeçar u sulmua nga një peshkaqen pasditen e së hënës teksa po bënte sërf në brigjet e Fire Island. Ndërsa dy notarë u sulmuan nga peshkaqenë në brigjet e Long Island të martën.

Në dy ditët e fundit janë regjistruar gjithsej 5 episode. Personat e sulmuar pësuan lëndime me ashpërsi të ndryshme në gjymtyrë, por ato nuk janë kërcënuese për jetën.

Frekuenca e sulmeve të regjistruara ditët e fundit është e paprecedentë në shtetin e Nju Jorkut. Sipas ekspertëve shkaku do të ishte një përmirësim i cilësisë së ujit dhe një rritje e numrit të peshqve me të cilët ushqehen peshkaqenët.

Pas një sërë sulmesh vitin e kaluar, zyrtarët e parqeve shtetërore kanë shtuar patrullimet dhe kanë vendosur më shumë drone për të vëzhguar ujërat për rrezik të mundshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kim Jong

Zgjerimi i forcës bërthamore verikoreane tani parashihet edhe me ligj

Tajvan_nendetese_AP-780x470

Tajvani prezanton nëndetësen e parë teksa rrit mbrojtjen kundër Kinës

Zelenski

Zelensky: Nuk kemi alternativë tjetër përveçse të jemi më të fortë

makine-zjarr-750x430

Së paku 100 të vdekur nga zjarri në një dasmë në Irak

gruri-ukraine-rusi-anijet

Ministri polak: Bisedimet me Ukrainën për importet e grurit janë në rrugën e duhur

Zelenski

Zelensky emëron Andriy Shevchenkon si këshilltarin e tij (FOTO)

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykatësi i New York nuk tërhiqet: Donald Trump do gjykohet për mashtrime bankare

okb

Rusia kërkon t’i bashkohet këshillit të OKB-së për të drejtat e njeriut

ukraina-1

Ukraina: Rrëzuam 26 dronë rusë gjatë natës

INFO

NA NDIQ