Tre të lënduar në aksidentin në autostradën Gostivar- Tetovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Në autostradën Gostivar- Tetovë në afërsi të Zherovjanit dje rreth orës 17 ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë marrë pjesë tre automjete udhëtarësh me çka janë lënduar tre persona.

“Kanë marrë pjesë vetura e tipit ‘Audi’ me targa kroate i drejtuar nga 48 vjeçari F.A nga fshati Pirok i Tetovës, ‘Mercedes’ me targa të Gostivarit i drejtuar nga një 20 vjeçar me iniciale B.A nga Senikosi i Gostivarit dhe një makinë ‘Opel’ poashtu me targa të Gostivarit drejtuar nga 55 vjeçari M.A nga Bogovina e Tetovës. Në aksidentin bashkudhëtarja e makinës ‘Opel” D.A.H (32) nga Debreshi i Gostivarit ka marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa shoferi dhe një bashkudhëtar i të njëjtës makinë ka marrë lëndime trupore të konstatuara nga Spitali klinik i Tetovës ku janë dërguar për ndihmë mjekësore”, ka informuar Marjan Josifovski, zëdhënës i SPB- Tetovë.

Në vendin e ngjarjes mbikëqyrje ka kryer ekip i Sektorit për Punë të Brendshme- Tetovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ