Tre vajza me prejardhje nga Kumanova diplomojnë në Universitetin prestigjioz të Cleveland, SHBA

INA
INA

14 Maj, 2023

Ajaz Emini, veprimtar i njohur shqiptar nga fshati Llojani i Kumanovës, i cili jeton dhe vepron në SHBA, përmes facebook-ut ka dhënë lajmin e mirë për komunitetin shqiptar në SHBA, shkruan Open Tv.

Postimi i plotë:

Familja e Bajram Demës nga Llojani i Kumanovës sot po feston me ceremonin e diplomimit në studimet e larta, të 3 vajzave gjatë këtij semestri pranveror 2023 në Cleveland të SHBA’s.

Motrat; Vanesa Master of Science in Physician Associate Studies, Qendresa Master of Health Care Management dhe kusherira Liridona në Inxhinjerinë Kimike.

Ndjehemi krenar dhe mburremi e gjithë familja me suksesin tuaj te arritur gjerë më tani.

URIME DIPLOMIMIN, ME JETË TË GJATË TË LUMTUR DHE SHUMĒ SUKSESE NË TË ARDHMEN!

Sukseset mos ju ndalshin as njëherë, ky qoft vetëm fillimi i një kapitulli të ri të sukseseve tuaja!

Me shumë respekt familja juaj Emini-Demiri.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

austri

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

vatra

Tre breza tek Vatra ! Emocion dhe krenari…, “50-vjet nga Revolta e Spaçit”

gomone-emigrant-azil-britani-angli

Qeveria britanike nis fushatën reklamuese për të penguar emigrantët shqiptarë të shkojnë në Britani

joe haliti nazar mehmeti texas teksas

SHBA/Texas: Dhoma e Përfaqësuesve Rezolutë, për shqiptarin Joe Haliti për kontributin e tij në komunitet

INFO

NA NDIQ