Tre yje largohen nga Real Madridi në janar

0

Real Madridi raportohet se mund të përballet me largimin e tre lojtarëve të skuadrës kryesore në janar.

Zinedine Zidane ka pasur shqetësimeve deri tani këtë sezon, veçanërisht në kompeticionin evropian, për shkak se gjiganti spanjoll ka zhgënjyer me paraqitjet e tyre, transmeton portali arbresh.info.

Edhe pse kanë punë për të bërë në Ligë të Kampionëve në mënyrë për të siguruar daljen, ata qëndrojnë në krye të tabelës në La Liga pas tetë ndeshjeve dhe vazhdojnë të qëndrojnë të pamposhtur.

Por, e gjithë kjo nuk mund të jetë negative dhe ndoshta në merkaton e transferimeve në janar kjo mund t’i lejoj trajnerit të Real Madridi të bëjë disa ndryshime tutje në skuadër për tu siguruar që ata të jenë ende kompetitiv për trofeun madhështor në pjesën e dytë të sezonit.

Megjithatë, aktualisht janë duke u përmendur disa largime në janar teksa Calciomercato dhe El Chiringuito theksojnë se Isco dhe Gareth Bale mund të largojnë të dy largimin.

Siç shkruan BBC, uellsiani është i vendosur për largim ndërsa Isco arsyetohet për numrin e paraqitjeve të limituara deri tani këtë sezon ndonëse lëndimi e ka mbajtur për një kohë të gjatë nga fusha.

Sidoqoftë, një tjetër largim mund të rezultoi si një zgjedhje për dyshen për shkak se Calciomercato shton se Mariano Diaz është një tjetër lojtar që kërkon largimin për shkak të mungesës në fushë deri tani këtë sezon.

Marrë parasysh garën e nxehtë në pozitën e tij, Diaz sigurisht se dëshiron të ketë një rol më të spikatur duke tjetër./arbresh.info/