“Treguam karakter dhe vlerat e popullit shqiptar”, Qazim Laçi: Dhamë shpirtin në fushë, së bashku jemi më të fortë

Picture of INA
INA

27/06/2024

Shqipëria pas humbjes me Spanjën me shifrat 1-0 i dha fund rrugëtimit të saj në Euro 2024. Qazim laçi ishte një nga protagonistët e kuqezinjve në këtë turne, i cili shënoi edhe golin e parë ndaj Kroacisë.

Mesfushori pas eliminimit ka reaguar në rrjetet sociale. Laçi shkruan se në Gjermani treguam karakter dhe vlerat tona si popull shqiptar. Ndër të tjera ai nënvizon se lojtarët dhanë shpirtin në fushë, duke mos u dorëzuar asnjëherë.

“Jam shumë krenar dhe i lumtur që isha pjesë e Kombëtares shqiptare???????? në këtë Euro 2024! Shqipëria jonë ka treguar karakter, si brenda ashtu edhe jashtë fushës! Kemi treguar mentalitetin e duhur, zemër, kemi dhënë shpirtin në fushe dhe kemi sakrifikuar duke mos u dorëzuar asnjëherë dhe jam i bindur se kemi treguar vlerat tona më të mira si popull shqiptar! Dua të falënderoj të gjithë çunat, stafin teknik dhe të gjithë drejtuesit e administratën e FSHF-së për punën e bërë.

Dhe në fund, faleminderit shumë tifozëve, të cilët ishin të mrekullueshëm dhe na kanë mbështetur në të gjitha ndeshjet dhe jam i sigurt që do vazhdojnë ta bëjnë këtë për ta parë Shqipërinë tonë sa më lart edhe në të ardhmen! STRONGER TOGETHER????????????????”, shkruan Laçi.

TË FUNDIT
4 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
5 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
6 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
6 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
19 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
20 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
19 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
6 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
6 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
5 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ