Trençevska: Janë dërguar letra te të gjitha kopshtet se si të veprohet në rast të ndonjë kërcënimi për bomba

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska informoi se tashmë janë dërguar letra te të gjitha kopshtet si të veprohet dhe si të mbrohen fëmijët nga ndonjë kërcënim me bombë.

“Ne veprojmë, nuk mendojmë. Tashmë janë dërguar letra te të gjitha kopshtet se si të veprohet dhe si të mbrohen nga çdo lloj kërcënimi. Kjo është bërë bashkë me Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale në pjesën e kopshteve se si t’i mbrojmë dhe në rast të ndonjë kërcënimi si sigurt të dalin fëmijët nga objektet”, tha Trençevska duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve pas konferencës “Uniforma, mburojë e cila nënkupton ndjeshmëri – lufta jonë e përditshme në dy fronte”, deklaroi ajo.

TË FUNDIT
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
7 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
10 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

19 orë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
19 orë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
19 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
1 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ