Trençevska: Kur keni pushtet absolut nuk e dëgjoni zërin e popullit

Picture of INA
INA

14/06/2024

Jovana Trençevska, ish-ministre e Punës dhe Politikës Sociale, tha se nuk është mirë që OBRM-PDUKM ka pushtet absolut. Sipas saj, kur një parti ka pushtet të tillë, e humb veten dhe nuk e dëgjon zërin e popullit.

“Edhe LSDM dhe OBRM-PDUKM kishin pushtet absolut në të kaluarën. Doli që ai pushtet absolut nuk është i mirë për shtetin. Ju humbni veten nga pushteti absolut, nuk e dëgjoni zërin e popullit”, tha Trençevska.

E pyetur nëse Hristijan Mickoski ka biseduar me disa deputetë të LSDM-së për ligjin për riorganizimin e ministrive, ajo tha se nuk është e njoftuar për një gjë të tillë.

“Nuk e di se me kë ka folur Mickoski, nuk ka folur me mua. Ne si grup parlamentar patëm debat të madh për këtë ligj dhe në atë debat morën pjesë ish-ministra, politikanë dhe deputetë me përvojë dhe morëm vendim që ligji nuk do të sjellë asgjë të mirë dhe prandaj vendosëm të mos e mbështesim”.

Trençevska tha se Ligji për riorganizim të ministrive ndoshta është miratuar vetëm për të plotësuar kërkesat e koalicionit të madh në OBRM-PDUKM./Telegrafi/

TË FUNDIT
13 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
1 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
1 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
1 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së - Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë
18 orë
Profesori kumanovar, Astrit Iseni do të jetë zv/ministër në MPB
1 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?
14 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

LEXO MË SHUMË

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

INFO

NA NDIQ