Trençevska për vizitë në Qendrën ditore për të moshuarit në Çair

Picture of INA
INA

16/08/2023

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovanka Trençevska sot do ta vizitojë Qendrën ditore për të moshuarit në komunën e Çairit dhe do të takohet me pensionistët që e shfrytëzojnë këtë shërbim.

Qendra ditore për të moshuarit për momentin siguron mbështetje për plakje aktive të 30-të personave të moshuar nga territori i komunës. Nga tetori i vitit 2022 këtë shërbim e realizon Kryqi i Kuq i Qytetit të Shkupit, si ofrues i licencuar i këtij shërbimi social në suaza të Projektit për përmirësimin e shërbimeve sociale (PPSHS).

Zhvillimi i këtij shërbimi social, si pjesë e zbatimit të reformës sociale gjithëpërfshirëse në vend, është financuar nga Projekti për përmirësim të shërbimeve sociale, që e zbaton Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, me mbështetje të Bankës Botërore, kumtoi MPPS.

TË FUNDIT
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
3 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
3 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
4 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

7 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
1 ditë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
1 ditë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
10 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ