Treni e godet një furgon, dy persona përfundojnë në spital

INA
INA

20/11/2023

Paraditen e djeshme, treni që udhëtonte në linjën Shkup-Tabanocë, ka goditur një fugon në afërsi të vendkalimit hekurudhor në afërsi të fshatit Lopate, dy persona janë plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në orën 17:50, kur një lokomotivë ka goditur një fugon pasagjerësh. Dy persona janë lënduar lehtë dhe janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës. Është dëmtuar vetëm fugoni, ndërsa në hekurudhën nuk ka pasur dëme materiale”, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) Kumanovë.Rrjeti hekurudhor është normalizuar në orën 21:45 dhe po funksionon rregullisht pa ndalesa.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

INFO

NA NDIQ