Treni nga Velesi sot në mëngjes nuk është nisur për në Shkup

Picture of INA
INA

03/06/2024

Sot në mëngjes një numër i madh i udhëtarëve që udhëtonin nga Velesi në Shkup me tren kanë mbetur pa transport. Treni i cili niset nga Shkupi për në Gjevgjeli dhe anasjelltas, dhe sipas orarit të udhëtimit niset nga Stacioni Hekurudhor në Shkup në ora 16:55 mbrëmë pas nisjes, është prishur. Për këtë arsye sot në mëngjes i njëjti tren nuk ka dalë nga stacioni në Gjevgjeli në ora 04:40, njoftojnë AIM-n nga stacioni hekurudhor në Veles.

Sipas orarit të udhëtimit nga Stacioni Hekurudhor në Veles, ky tren ishte paraparë të nisej në ora 6:27.

Një numër i madh i Velesitëve që udhëtojnë me këtë tren në këtë linjë paradite, dhe kthehen pasdite në ora 16:55, janë nxënës, studentë, apo të punësuar në Shkup, kështu që kanë biletë mujore ose me zbritje.

Sot ata janë të indinjuar që duhet të ekspozohen ndaj kostove shtesë dhe kërkojnë nga NP MZ-Transport që ta vërë këtë tren në funksion sa më shpejt.

Ndërkaq, treni vendor sot në mëngjes nga Velesi është nisur për në Shkup në ora 5:03, ndërsa treni nga Manastiri, i cili sipas rendit niset nga stacioni i Velesit në ora 5:46.

TË FUNDIT
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
8 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
9 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
10 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
13 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
14 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
19 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
14 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
19 orë
Tragjedi e rëndë në Maqedoninë e Veriut, një grua me thikë vret burrin dhe vjehrrin e saj
14 orë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
19 orë
Parlamenti do të vazhdoj seancën e katër, në rend dite raporti i AMTP për vitin2023

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

INFO

NA NDIQ