Tri klube angleze e duan Armando Brojën që në janar

INA
INA

18/01/2024

Armando Broja thuhet se është në qendër të një beteje mes tre klubeve të Ligës Premier që e duan transferimi e tij që në janar.

Sulmuesi i Chelseat ka luftuar për minuta këtë sezon dhe nuk ka arritur të bëjë një ndikim nën drejtimin e Mauricio Pochettinos.

Broja, 22 vjeç, ka shënuar vetëm dy gola në 17 paraqitjet e tij këtë sezon, ku njëri erdhi në Ligën Premier dhe tjetri në FA Cup.
Sulmuesi shqiptar është përdorur kryesisht nga stoli, gjë që ka bërë që ai të luajë vetëm për 24 për qind të minutave të disponueshme këtë sezon.

The Athletic ka pohuar se sulmuesi tani mund të largohet nga Stamford Bridge, jo si huazim, por me një marrëveshje të përhershme, pasi Chelsea i beson Christopher Nkunku që pritet të kthehet së shpejti nga lëndimi.

West Ham, Wolves dhe Fulham janë ndër klubet e Ligës Premier që janë të interesuara për nënshkrimin e sulmuesit shqiptar.
Broja shkëlqeu gjatë një huazimi te Southampton për sezonin 2021/22, ku shënoi 9 gola në 38 paraqitje për Saints.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ