Trim nuk bëhesh duke imituar filmat e Holivudit, por lind

Picture of INA
INA

02/10/2023

Xhezair Shaqiri, i njohur si ish-komandant Hoxha i UÇK-së sërish ka komentuar zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës, përcjell agjencia e lajmeve INA.
Shkrimin e tij e fillon me një pyetje: A bën gabim serbët në Banjskë dhe a ishte fat i rastësishëm i Kosovës , e cila korri fitore?
“1. Serbët prej ekzistencës së tyre kur ju ndihmoi Rusia me armatin dhe politikë,morën hov të madh ndai fqinjëve të tyre, të pa mbrojtur dhe kryen masakra të tmershme ndaj popullatës civile në Ballkan dhe në vecanti ndaj shqiptarëve.
Serbët të gjitha luftërat i kanë të humbura me shtetet e me ushtri.
Tani ne Banjskë deshtën të imitonin trimërin e luftërave të UÇK-së dhe provuan t’i armatosin deri në dhemb Radoicicat për t’i bër Adem Jashara, por u pa se që në krismat e para ja mbathën.
Këta nuk e njohin trimërin e shqiptarëve, të cilët me një kallash e disa karikator i bënin ballë sulmeve të tankseve për disa muajsh apo vite.
Trim nuk bëhesh duke emituar filmat e Holivudit, por lind.
2 Sic po shihet ne incizimet që i ka bërë Kosova nga Policia, kjo të lën të kuptohet se jo rastesishtë janë blerë Dronët dhe një kohë të gjatë janë përcjell lëvizjet e grupeve terroriste serbe, natë e ditë dhe fitorja nuk është e rastësishme, por e mirë përgatitur, ku asnjë civil serb nuk u dëmtua.
Të lumtë Kosovë.
Serbët vendas ndihmohen me pako ushqimore e terroristët u pritën sic e merituan”, ka shkruar Xhezai Shaqiri. (INA)

TË FUNDIT
3 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
3 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
20 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
20 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
20 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
20 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
3 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
3 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

LEXO MË SHUMË

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

INFO

NA NDIQ