Trofeu më i lehtë i fituar ndoshta në histori në futbollin turk

Picture of ina-online
ina-online

08/04/2024

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në futbollin turk.

Finalja e Superkupës së Turqisë përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme, me Fenerbahcen që vendosi të largohej nga fusha në minutën e tretë.

Fenerbahçe është tërhequr nga Superkupa e Turqisë në minutat e parë të lojës me Galatasarayn si protestë dhe bojkot ndaj Federatës Turke të Futbollit.

Feneri u paraqit me nëntë lojtarë të ekipin U-19, ndërsa e pësoi golin në minutën e parë kur shënoi Mauro Icardi.

TË FUNDIT
12 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
12 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
12 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
12 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
13 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

12 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
2 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
12 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
12 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
2 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
12 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ