Tronditet klubi saudit, Neymar mbërrin i dëmtuar dhe nuk ka datë debutimi për të

Picture of ina-online
ina-online

21/08/2023

Pas një prezantimi masiv plot fishekzjarre, drita dhe spektakël, debutimi i Neymar do të duhet të presë të paktën një muaj. Nuk ndodhi të shtunën, në barazimin e Al-Hilal kundër Al-Feiha… Nuk do të ndodhë as të enjten e ardhshme. Në fakt, ende nuk ka një datë për këtë.

“Neymar është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe do të na sjellë shumë. Ai ka një dëmtim të lehtë, që do ta pengojë të marrë pjesë në stërvitje në ditët në vijim. Kohëzgjatja e mungesës së tij nuk është përcaktuar ende dhe unë nuk e di pse u thirr në kombëtare”, – deklaroi trajneri i Al-Hilal, i pyetur nga shtypi vendas.

Një lajm që ndikoi te tifozët e Al-Hilal, të cilët prisnin ta shihnin së shpejti në fushë brazilianin e “muluar me ar” nga klubi saudit. Sipas të gjitha gjasave, problem muskular që ka “O Ney” e bën të pamundur debutimin e tij deri në shtator. Pra, deri pas pushimit të klubeve për shkak të kualifikueseve të kombëtareve muajin e ardhshëm.

Jorge Jesus ka shfrytëzuar konferencën për shtyp për të ‘zyrtarizuar’ ardhjen e Mitrovic nga Fulham. Sulmuesi serb do të plotësojë sulmin dhe do t’i japë klubit saudit një kapërcim cilësor së bashku me Neymar. Po kështu, është prezantuar edhe Bono, portieri për të cilin i kanë paguar 20 milionë euro Sevilla.

Al-Hilal ndodhet përkohësisht në vendin e katërt në Ligën Pro Saudite (2023-2024), me 4 pikë nga 6 të mundshme.

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
11 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
20 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
20 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
11 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ