Truku për patatet e reja më të shijshme

INA
INA

3 Qershor, 2023

Krokante nga jashtë, të buta si gjalpi dhe me lëng nga brenda

Nevojiten:

▪ 1 kg patate,
▪ 1,5 litra ujë,
▪ 1 lugë çaji kripë.

Përgatitja:

Lani një kilogram patate dhe pritini në gjysmë.

Hidhni ujë mbi to dhe shtoni një lugë çaji kripë dhe kur uji të vlojë, ziejini për 5-10 minuta.

Kur patatet të jenë të buta, kullojini ato nga uji.

Skuqini patatet në një tigan në vaj që nuk është ngrohur më parë.

Mos i kriposni gjatë skuqjes, por vetëm kur yndyra të jetë kulluar.

Ju bëfshin mirë, – transmeton Telegrafi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

salca tza

Salca Tzatziki

sallate

Sallatë me pjepër, rukola e proshutë

speca

Speca të mbushur në tigan në mënyrën japoneze

gjevrek

Gjevrek me susam: Pjekurinë turke të cilën duhet patjetër ta provoni!

mish pule

Alfredo me gjoks pule për ditët e verës

molle muffins

Muffins me mollë dhe me kanellë

quinoa

7 PËRFITIME SHËNDETËSORE TË KINOAS

messi mesi hamburgeri

Leo Messi hyn me forcë në ‘tregun’ e SHBA-ve me… hamburgerin e tij

supe

Sup me mishin e gjelit te detit

INFO

NA NDIQ