Trump i bashkohet Tik Tok, brenda ditës fiton mbi 4 milionë ndjekës

Picture of INA
INA

04/06/2024

Donald Trump, i është bashkuar platformës TikTok dhe ka tërhequr më shumë se 3 milionë ndjekës brenda një dite.

Vendimi për t’u bashkuar me platformën mund të ndihmojë ish-presidentin të arrijë votuesit e rinj në përpjekjen e tij të tretë për Shtëpinë e Bardhë.

Ai është në një garë të ngushtë me presidentin aktual demokrat Joe Biden para zgjedhjeve presidenciale të 5 nëntorit.

Më herët Trump është përpjekur për të ndaluar TikTok-un, por kërkesa u bllokua nga gjykata. Në mars, ai tha se platforma megjithëse përbënte një kërcënim për sigurinë kombëtare, një ndalim i saj do të dëmtonte disa të rinj dhe vetëm do të forconte Facebook-un e Meta Platforms, të cilin ai e ka kritikuar ashpër.

Trump tashmë ka një prani aktive në rrjetet sociale me më shumë se 87 milionë ndjekës në X dhe mbi 7 milionë ndjekës në platformën e tij, Truth Social, ku poston pothuajse çdo ditë.

Trump tha në një deklaratë se do të “përdorë çdo mjet të disponueshëm për të folur drejtpërdrejt me popullin amerikan.”

TË FUNDIT
3 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
4 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
4 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
6 orë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
7 orë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

ME TE LEXUARA

19 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
4 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
19 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
4 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
19 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
3 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
1 ditë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

taravari ilir

Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

INFO

NA NDIQ