Trump: Nëse më vendosin në arrest shtëpiak, është një ‘pikë vlimi për publikun amerikan’

Picture of INA
INA

02/06/2024

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha sot se nëse do të vendosej në arrest shtëpiak, do të ishte një “pikë vlimi” për publikun amerikan, i cili, sipas tij, “nuk do ta toleronte”.

“Unë nuk jam i sigurt se publiku do ta toleronte këtë.” Mendoj se do të ishte e tepërt për ta gëlltitur publikun. Në një moment, do të arrinte një pikë kthese”, tha Trump në një intervistë me Fox News që u transmetua sot.

Një juri e Gjykatës së Qarkut të Manhatanit më 31 maj e shpalli Trumpin fajtor për falsifikimin e dokumenteve të biznesit për të fshehur pagesat ndaj aktores pornografike Stormy Daniels para zgjedhjeve të vitit 2016, e cila pretendon se kishte një lidhje me të.

Gjykatësi Juan Mercan caktoi një seancë dëgjimore për 11 korrik.

Trump tha gjithashtu se gjyqi ishte i vështirë për familjen e tij, veçanërisht “jashtëzakonisht i keq” për gruan e tij Melania, raporton Tanjug.

“Unë kam një grua të mrekullueshme që duhet t’i dëgjojë ato gjëra gjatë gjithë kohës. Këta emra të këqij ua vënë njerëzve të caktuar dhe unë nuk jam në gjendje as të mbrohem për shkak të ndalimit të shprehjes. Në shumë mënyra, është më e vështirë për familjen time sesa për mua”, tha Trump, siç raportohet nga American Politico.

TË FUNDIT
3 orë
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
3 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
4 orë
Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro
6 orë
Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së
7 orë
Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

ME TE LEXUARA

15 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit
3 orë
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
15 orë
Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja
13 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
12 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
11 orë
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
11 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
9 orë
Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale
1 ditë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

LEXO MË SHUMË

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

auto_korrupsion1511207587

Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

Von der Leyen, Costa dhe Kallas

Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

albin kurti mickoski

Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

INFO

NA NDIQ