Trump poston në Instagram fotografinë familjare me Erdoganin

0

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump ka postuar në llogarinë e tij në Instagram fotografinë familjare bërë gjatë vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë. Donald Trump ka ripostuar fotografinë e postuar nga bashkëshortja e tij Melania Trump ku shihet presidenti Erdogan, Emine Erdoan dhe ai vet. “E mrekullueshme të prisja sot në Shtëpinë e Bardhë Presidentin e Republikës së Turqisë dhe Zonjën Erdogan. U kënaqa që prita Zonjën Erdoan dhe që i tregova sallonet tona historike”,- shkruan Melania Trump në mesazhin që shoqëron fotografinë.