Trump: Zelensky është biznesmeni më i madh nga të gjithë politikanët deri më tani

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, kritikoi ashpër ndihmën amerikane për Ukrainën në një tubim të fushatës në Detroit të shtunën. Duke folur në ngjarjen e Pikës Kthese në SHBA, Trump tha se do të zgjidhte ndihmën e SHBA për Ukrainën përpara se të merrte Shtëpinë e Bardhë.

“Unë mendoj se Zelensky është ndoshta biznesmeni më i madh nga të gjithë politikanët që kanë jetuar ndonjëherë. Sa herë vjen në vendin tonë largohet me 60 miliardë dollarë. Ai u largua katër ditë më parë me 60 miliardë dollarë dhe erdhi në shtëpi dhe njoftoi se i duheshin 60 miliardë dollarë të tjerë. Nuk mbaron kurrë. Unë do ta trajtoj këtë përpara se të marr Shtëpinë e Bardhë si president të zgjedhur”, tha Trump.

Ai ka deklaruar më parë se do të ndalojë ndihmën ushtarake për Ukrainën nëse fiton zgjedhjet presidenciale në SHBA në 2024. Trump pohoi gjithashtu se Rusia nuk do të kishte nisur një pushtim të Ukrainës në vitin 2022 nëse ai do të kishte fituar një mandat të dytë.

TË FUNDIT
50 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
3 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
11 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

ME TE LEXUARA

11 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
11 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
3 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
50 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

trump sulm

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

Biden

Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit

INFO

NA NDIQ