Tuchel: Do t’i kemi sytë dhe veshët hapur për afatin kalimtar të janarit

ina-online
ina-online

01/11/2023

Bayerni po paralajmëron transferimin e disa lojtarëve në afatin kalimtar të transferimeve në janar.

Trajneri i bavarezëve Thomas Tuchel, e ka konfirmuar. Tuchel ka thënë se do të humbasin disa lojtarë, kryesisht për shkak të Kupës së Afrikës, që do të organizohet në shkurt.

“Ne jemi duke punuar, do të provojmë. Ne do të humbasim disa lojtarë për disa javë në janar, për shkak të detyrave kombëtare. Ne i kemi sytë dhe veshët hapur”, ka thënë Tuchel.

Bayerni pas nëntë xhirove në Bundesliga, renditet në pozitën e dytë me 23 pikë të grumbulluara – shtatë fitore dhe dy humbje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ