Tuchel me dhimbje koke, do t’i mungojë një tjetër titullar në ndeshjet e fundit të sezonit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Thomas Tuchel ka humbur shërbimet e një titullari për shkak dëmtimi.

Dayot Upamecano ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e djathtë.

Vetë trajneri i Bayern Munchen në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Hertha Berlin, tregoi se kur do të rikthehet francezi.

“Upa pësoi një tërheqje të enjten dhe do të qëndrojë jashtë fushave për rreth dy javë”, deklaroi Tuchel.

Qendërmbrojtësi i bashkohet dyshes Choupo-Moting dhe Davies në infermierinë e kampionëve të Gjermanisë.

Ndërkohë, trajneri i bavarezëve theksoi se Coman dhe Goretzka do të rikuperohen për takimin e fundjavës.

Bayern Munchen-Hertha Berlin do të luhet të dielën në orën 15:30.

Bundesliga kryesohet nga Borussia Dortmund. Verdhezinjtë numërojnë 60 pikë pas javës së 29-të, një më shumë se Bayerni.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ