Tuchel pasardhësi i Xavit te Barcelona? Reagon Bayern Munich

ina-online
ina-online

29/01/2024

Xavi do të largohet nga Barcelona në fundin e sezonit. Dhe në skenë kanë dalë disa emra për pasardhësin e tij në stolin katalanas.

Mes tyre edhe Thomas Tuchel, por 50-vjeçari (nën kontratë me Bayernin deri në 2025) nuk do të largohet nga drejtimi i rekordmenëve gjermanë.

“Trajneri ynë u kërkua nga tifozët për një vizite në një ‘fan club’ në lidhje me karrierën e tij si trajner dhe eksperiencat e tij të mëparshme te PSG dhe Chelsea.

Dhe sigurisht ai dha informacion në lidhje me këto aventura. Tuchel gjithashtu iu përgjigj pyetjeve të përgjithshme për Spanjën si një vend futbollistik.

Por, ai nuk foli kurrë për Xavin dhe pasardhësin e tij, siç u pretendua në mënyrë të rreme më pas. Nuk pranojmë informacione jo faktike të drejtuara kundër trajnerin tonë”, lexohet në komunikatën zyrtare të Bayern Munich.

Bavarezët renditën në vendin e dytë në Bundesliga, duke qenë për momentin vetëm dy pikë larg Bayer Leverkusenit kryesues, që po bën gjithçka për të fituar titullin e parë në histori./ Super Sport

Top Channel

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ