“Tulipanët” në çerekfinale, shumë të fortë për Rumaninë

Picture of ina-online
ina-online

02/07/2024

Holanda ka rrëmbyer biletën e fundit për çerekfinalen e Euro 2024, pasi mposhti 3-0 Rumaninë. Tulipanët kanë dominuar 45 minutat e parë dhe përpjekjet e tyre u finalizuan me gol që në minutën e 20 me anë të sulmuesit Gakpo.

Pas këtij goli, kombëtarja e Rumanisë e uli ndjeshëm ritmin dhe u mundua më shumë për të mos pësuar golin e dytë, ndërsa Holanda pati edhe disa raste të tjera për shënim, por nuk mundi të realizojë.

Holandezët vijuan dominimin në pjesën e dytë, ndërsa Rumania u tregua e pafuqishme për të reaguar. Gakpo tregoi se është në formë të shkëlqyer duke dhënë edhe asistin e golit të dytë, të realizuar nga Malen. Sulmuesi vulosi rezultatin në 3-0 në shtesë, duke u bërë lojtari i vetëm në Euro 2024 që ka realizuar dy gola.

Tashmë, holandezët do të presin të qetë ndeshjen Turqi-Austri për të mësuar cili do të jetë kundërshtari i tyre në çerekfinale.

TË FUNDIT
7 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
8 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
1 ditë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
23 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ