Turi ballkanik, dalin pamje nga takimi në restorant i Ramës me Vuçiç, i pranishëm dhe Alex Soros

Picture of INA
INA

08/07/2023

Kryeministri shqiptar Edi Rama, pas konferencës për shtyp të mbyllur me tension, është pritur në një darkë pune nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç.

Mësohet se darkës së Ramës dhe Vuçiç i është bashkuar edhe ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill.

Gjithashtu mësohet se ka qenë i pranishëm dhe Alex Soros, djali i miliarderit George Soros.

Është e paqartë se çfarë është diskutuar në këtë takim, por mendohet të jetë folur për Ballkanin e HapuR, Procesin e Berlinit dhe situatën në veri të Kosovës.

Nga darka me muzikë LIVE duket që të gjithë dolën të qeshur dhe ndoshta kanë sheshuar problemet e konferencës për shtyp, ku për shkak të një batute të Ramës që Vuçiçit nuk i pëlqeu.

Rama tha se draftin e tij për Asociacionin ua ka propozuar edhe dy “kumbarëve” të dialogut, Emmanuel Macron dhe Olaf Scholz, Vuçiç tha se Serbia i zgjedh vetë kumbarët e saj duke hequr mikrofonin dhe duke u larguar.

TË FUNDIT
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
4 orë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
18 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
4 orë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
1 ditë
Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
1 ditë
13 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia
1 ditë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ