Turisti i revolutuar: Hoteli me gjoja 4 yje, të njëjtën menu për 7 ditë

ina-online
ina-online

9 Shtator, 2023

A është shërbimi gjatë sezonit veror në vendin tonë në nivelin e duhur? Shumë turistë të huaj që vizituan Shqipërinë këtë verë mbetën të kënaqur, e shumë të tjerë jo.

Por siç është shprehja, nami i keq përhapet më shpejt, edhe rasti në fjalë ka të bëjë pikërisht me këtë.

Një turist rumun ka treguar eksperiencën e tij jo të këndshme teksa ka kaluar 7 ditë pushime në një hotel në Durrës, “all inclusive”.

Në një forum ku turistët shpërndajnë përshtypjet e tyre për Shqipërinë, ai ka thënë se hoteli, që pretendon se ka katër yje, i ka shërbyer të njëjtin vakt në mëngjes, drekë dhe darkë për shkatë ditë resht.

“Ose shqiptarët nuk dinë se çfarë do të thotë “all inclusive” ose hoteli i ka marrë yjet kot. Të rrish 7 netë dhe të hash mëngjes, drekë dhe darkë të njëtën varietet, është shaka e keqe me lekët e turistëve”, ka shkruar ai për hotelin në fjalë që mban edhe emrin prestigjioz “Perandor”.

Ai thotë më tej se në këtë hotel mungonte kafja dhe kokteilet si dhe programet e argëtimit për fëmijët dhe të rriturit.

Situata përreth hotelit, kaotite. Një lavazh që derdh ujërat në rrugë, pluhur dhe trafik i rënduar.

“Për trafikun, shumë i ngarkuar dhe jemi mirënjohës që askush nga ne nuk bëri stilin e ngarjes së makinës si “kalorësi me Mercedes” që parakalon vijën, vazhdon dhe del përpara”, shkruan ai, një sjelle që shqiptarët që përballen çdo ditë me trafikun e njohin mirë.

Dy kilometra rrugë, për 2 orë e 20 minuta, thotë ai i revoltuar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

kombetarja-kuq-e-zi

Ndryshime ligjore për marrjen e shtetësisë, Rama: Talentet e rinj në sport e art, pasaportë shqiptare pa mbushur 18 vjeç

bajram begaj OKB

​Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës

spartak

Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

edi rama

“Ndaloni luftën dhe Zelensky s’do të flasë në OKB”, mediat e huaja jehonë deklaratës së Ramës ndaj Rusisë

Rama Zelenski

Zelenski ngre në qiell Edi Ramën: I tregove botës, si duhet të trajtohet Rusia!

IMG_5152

Rama i nxjerr kartën e OKB-së delegacionit rus: Sado të përpiqeni, Kosova është e pavarur

Bajram Begaj Escobar

Begaj takon Escobarin: Shqipëria, aleat i besueshëm i Amerikës

INFO

NA NDIQ