Turkish Airlines ka anuluar fluturimet për në Ukrainë dhe disa qytete në Rusi dhe Bjellorusi

Kompania ajrore kombëtare turke Turkish Airlines njoftoi sot se po anulon fluturimet për në Ukrainë dhe disa qytete në Rusi dhe Bjellorusi.

Masa është e vlefshme deri më 30 qershor të këtij viti.

Turkish Airlines ka anuluar fluturimet për në Ukrainë, qytetet ruse të Soçit, Rostov-on-Don dhe Yekaterinburg, dhe kryeqytetin e Bjellorusisë, Minsk.

Në një deklaratë u tha se masa u mor në lidhje me mbylljen e hapësirës ajrore të Ukrainës për fluturimet civile për shkak të pushtimit rus.