Turkoviq: Duhet të punojmë për linjë ajrore Sarajevë-Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2023

Kryediplomatja boshnjake, Bisera Turkoviq sot në Shkup tha se Bosnje dhe Hercegovina dhe Maqedonia e Veriut duhet të përforcojnë bashkëpunimin ekonomik mes vete, përcjell TV21. Turkoviq tha se mungon edhe një linjë aviacioni Shkup-Sarajevë.

“Kemi një varg marrëveshjes bilaterale, marrëveshje bashkëpunimi por na mungon fluturimi Sarajevë-Shkup. Duhet të dy palët të investojnë në këtë drejtim dhe rezultati do të jetë edhe më i mirë edhe në aspektin ekonomik mes dy vendeve. Do të ishte mirë që sa më shpejt të nënshkruajmë edhe marrëveshje ndërshtetërore për bashkëpunim ekonomik, për të cilën edhe sot folëm”, tha mes tjerash Turkoviq.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion është shenjë dobësie

gashi

Gashi: Jemi në proces për ta bërë ndryshimin historik në Maqedoninë e Veriut

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

INFO

NA NDIQ