Turqia mund Serbinë dhe merr titullin e Kampionatit Evropian

ina-online
ina-online

4 Shtator, 2023

Kombëtraja e volejbollit për femra të Turqisë mundi Serbinë në finalen e Kampionatit Evropian të Volejbollit të vitit 2023. Ky është titulli i parë kontinental për volejbollistet turke, që morën një fitore epike me pesë sete.

Skuadra turke fitoi finalen e zhvilluar në Bruksel 3-2 me setet (27-25, 21-25, 25-22, 22-25 dhe 13-15). Ndërkohë, kombëtarja e Holandës mundi Italinë në përballjen e zhvilluar për vendin e tretë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ