TV “Klan Maqedoni” me pronar të ri

ina-online
ina-online

15/01/2024

Televizioni “Klan Maqedoni” ka pronar të ri që periudhën në vijim do të formalizohet dhe zyrtarizohet.

Siç mëson INA, janë kompania e Devollëve nga Kosova që janë blerësit e këtij televizioni, ashtu që kompania e mirënjohur kosovare, pas Klan Kosova tanimë do të posedoj edhe Klan Maqedoni.

Përpos tyre përmenden si blerës edhe aksionarë tjerë, por ajo që dihet se menaxhimin e kësaj TV-je do ta ketë menaxheri i njohur i shoubizit, Faton Shoshi. TV Klan Maqedoni deri tani ka qenë pjesë e Klan Shqipëri në pronësi të biznesmenit Aleksandar Frangaj, por edhe me aksione të një kompanie vendore.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Pasaporta_Radhe_Prolet-780x470 (1)

Mërgimtarët “vërshojnë” sportelet e MPB-së, paguajn trefish për pasaportat

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ