“TVSh-ja ime” pritet të rritet në 3.000 denarë nëse LSDM mbetet në pushtet, premton Kovaçevski

ina-online
ina-online

29/02/2024

Qytetarët do të marrin më shumë para nga skanimi i faturave. Rimbursimi nga TVSH-ja ime do të rritet në 3000 denarë për një tremujor.

Këtë e bëri të ditur lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në manifestimin e mbrëmshëm partiak në Shtip.

“Lajm i mirë për njerëzit në Maqedoni që skanojnë llogaritë fiskale. Shuma për rimbursim të TVSH-së përmes projektit tim TVSH do të rritet në 3000 denarë për një tremujor”, tha Kovaçevski.

Por a do të ndodhë kjo nëse LSDM do mbetet në pushtet.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Banka-Boterore-600x360-1

Durrësi qyteti më i nxehtë deri në 2040-ën, në mesin e tyre edhe Prizreni e Prishtina

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

statistika menaxhim ekonomi biznes

19 organizata biznesi kundërshtojnë zyrtarisht anëtarësimin me detyrim në një Dhomë Ekonomike Kombëtare

nafta tregjet

Rritet çmimi i arit dhe i naftës! Si po ndikon në tregjet financiare sulmi i Iranit ndaj Izraelit

kredite denar

Nuk ka më kredi të shpejta pa prani fizike

banesa ndertim

Në muajin shkurt janë dhënë 387 leje ndërtimi në Maqedoni, 9.9% më shumë se vitin e kaluar

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Inflacioni është vënë nën kontroll

inovacione

FIZHT: 240 mijë euro në dispozicion përmes thirrjes së re publike “Kupona inovacioni për Ballkanin Perëndimor”

Banka-Boterore-600x360-1

Banka Botërore: Tirana e qytetet e mëdha pësuan rënie të gjelbërimit, ndër më të ulëtit në rajon

INFO

NA NDIQ