Twitter lejon abonentët të postojnë deri në 10,000 karaktere

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/04/2023

Rrjeti social Twitter do të lejojë postime deri në 10,000 karaktere për abonentët e tij, njoftoi kompania.

Deri më tani, Twitter lejoi postime deri në 280 karaktere, por përdoruesit që paguajnë një abonim tetë dollarësh për Twitter Blue do të mund të ndajnë tekste më të gjata në atë rrjet.

Pronari i ri Elon Musk dëshiron të riorientojë Twitter-in nga një qasje e dështuar e të ardhurave nga reklamat me abonimin.

“Twitter tani lejon tweet-e deri në 10,000 karaktere, por edhe me formate të theksuara(bold) dhe të pjerrëta(italik)”, njoftoi kompania. Për të marrë përshtypjen se sa i gjatë është një postim prej 10,000 karakteresh për krahasim, mund të merrni këtë artikull, i cili ka rreth 1,000 prej tyre.

Monetizimi i përmbajtjes

Njoftimi erdhi disa ditë pasi rivali i Twitter, Substack, një platformë buletini, njoftoi planet për një opsion të ngjashëm me Twitter-in për postime më të shkurtra.

Twitter ka njoftuar se tani do t’i lejojë përdoruesit të fitojnë para nga përmbajtja e tyre dhe se abonentët mund të mundësojnë që abonimet në llogaritë e tyre të fitojnë drejtpërdrejt.

Kalimi në tekste më të gjata është një ndryshim i madh për Twitter-in, i cili prej kohësh është veçuar nga rrjetet e tjera sociale për shkak të kufijve të postimeve.

Fillimisht, postimet lejoheshin deri në 140 karaktere, por disa vite më parë u rrit në 280.

TË FUNDIT
9 orë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”
1 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave
1 ditë
Tesla e lë pas objektivin e madh
1 ditë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
3 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
1 ditë
Tesla e lë pas objektivin e madh
1 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave
9 orë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

LEXO MË SHUMË

apple-iphone-15-pro-3

“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

INFO

NA NDIQ