“U aksidentuan, doli jashtë dhe u godit nga vetura e tretë” – Prokuroria jep detajet e aksidentit ku humbi jetën gruaja nga Kumanova

INA
INA

21/01/2024

Një aksident tragjik me humbje jete ndodhi mbërmjen e kaluar në rrugën Kumanovë drejt vendkalimit kufitar Tabanoc. Prokurori kujdestar ka dalur në vendgjarje dhe ka krer kontrollet e nevojshme, përcjell KlanM.

Sipas informacioneve fillestare, përplasja fillestare mes dy veturave, një “Volkswagen Polo” me Kumanovë dhe një “Volksvagen Golf” me targa të Shkupit, është shkaktuar kur drejtuesi i njërës prej veturave ka hyrë në autostradë në drejtim të kundërligjshëm.

“Pas asaj përplasje fillestare, pasagjerja nga vetura e Kumanovës ka dalë nga vetura dhe në atë moment një veturë Opel Insignia me targa serbe është përplasur me të. Gruaja ka pësuar lëndime të rënda nga përplasja, nga e cila ka ndërruar jetë”, thonë nga prokuroria.

Është dhënë urdhër për autopsi të të ndjerës, si dhe për ekzaminimin e mostrave të gjakut dhe urinës të pjesëmarrësve të tjerë që aktualisht ndodhen në spital me lëndime të lehta. Janë grumbulluar gjurmë dhe prova materiale, të cilat do t’i nënshtrohen ekspertizës për përcaktimin e saktë të shkaqeve të aksidentit rrugor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

INFO

NA NDIQ