U dalldisëm me Abazoviqin, tash po dalldisemi me Talatin

INA
INA

28/01/2024

shkruan: Agron Demi

U dalldisëm kur Dritan Abazovic u zgjodh keyeministër i Malit të Zi.

Pastaj u zhgënjyem me të e e quajtëm tradhtarë kur ai i mbronte interesat e shtetit që e kishte zgjedhë kryeministër.

Njejtë u dalldisëm tash kur Talat Xhaferi po bahet kryeministër i Maqedonisë, ose kur një shqiptarë më herët u ba Ministër i Jashtëm atje. Ministrin e Jashtëm e quajtëm tradhtarë e njejtë kemi me vepru edhe me kryeministrin Xhaferi, se këta kanë me i mbrojtë interesat e shtetit që po i zgjedh.

Se pritjet tona nacionaliste janë se ata kanë me vepru si Kuaj të Trojës, me i mar këto shtete nga brenda.

A mundemi vetëm me i përshëndetë e me i respektu këto shtete të cilat po e bëjnë një hap të madh përpara, me shpresën që kanë me u shndërru në shtete qytetare e me braktisë nacionalizmin?

A mundemi mos me ju ndërhy në zgjedhje e mos me ba këso parodish nëpër televizione ku nuk paska mbetë gazetarë nga Prishtina e Tirana pa shku në Shkup?

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ