U fut në kishë duke thirrur “Allah Akbar”, humb jetën 39-vjeçarja shqiptare në Itali

INA
INA

08/11/2023

Një 39-vjeçare shqiptare ka humbur jetën në Itali në rrethana të pazakontë.

Mediat italiane shkruajë se Marinela Murati ka hyrë në një kishën Madonna Pellegrina në via Monti të Italisë mëngjesin e 3 nëntorit, teksa zhvillohej një ceremoni mortore duke bërtitur “Allahu Akbar”.

39-vjeçarja u ndalua nga dy oficerë policie dhe humbi ndjenjat. Ajo është transportohet në spitalin e Vigevanos, ku dhe ndërroi jetë.

Dy policët janë vënë në hetim nga autoritetet italiane pasi nuk dihet nëse neutralizimi i gruas nga ata lidhet me vdekjen e saj.

Sipas mediave italiane, dyshohet se shqiptarja vuante nga probleme të shëndetit mendor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-06-15-00-06-197_com.facebook.katana-edit

Madhështore! Kjo vajzë nga Kosova shpallet më inteligjentja në Gjermani

Rushit Ajro

Ndërroi jetë një nga veprimtarët e dalluar të komunitetit shqiptar në Çikago

Screenshot_2023-12-05-16-58-38-812_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Eurona Jakupi, dje refugjate, sot policja më e re në Gjermani!

policia-italiane

Arrestohen “skifterët” shqiptarë në Itali, grabitën 17 banesa

Aksident_Gjermani-780x470

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

aksident ambulanta itali

Makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare në Itali

giroud deschamp deshamp

Giroud: Nëse Franca fiton Europianin, tërhiqem nga futbolli!

Foto Ilustrim

“More ti m*t i vogël, ti je shqiptar e nuk flet shqip”? Punonjësi në Zvicër humb durimin me klientin, që nuk deshi te flasë shqip

vrasje

Ky është shqiptari që u ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani (FOTO)

INFO

NA NDIQ