U la jasht Kombëtares, futbollisti shqiptar shpërthen keq ndaj Federatës: Mjaft me intriga! Nuk kam folur sepse s’doja të prish harmoninë

INA
INA

16/11/2023

Talenti kosovar, Edon Zhegrova, ka shfryrë ndaj drejtuesve të FFK-së, nëpërmjet një postimi në “Instagram”, pas vendimit të tyre për lënien jashtë të futbollistit të Lilës, për ndeshjet e nëntorit. Për shkak të angazhimit me klubin e tij, ditën e diel, Zhegrova nuk ishte i disponueshëm për sfidën ndaj Izraelit, teksa në shenjë “hakmarrje”, për mungesën e tij, drejtuesit zgjodhën të mos e ftonin në dy sfidat e radhës.

Së fundmi, sulmuesi i “Dardanëve”, ka thyer heshtjen dhe ka folur për mos-prezencën e tij në ndeshjen e fundit në përfaqësuese dhe për situatën e Kosovës. Ndër të tjera Zhegrova shkruan se nuk ka folur se nuk ka dashur të prish harmoninë,ndërkohë që akuzon drejtuesit e FFK-së për intriga të bëra ndaj tij.

SHKRIMI I PLOTË I ZHEGROVËS:

“U rrita në Prishtinë me ëndrrën që një ditë do të luaj për Kombetaren time.

Edhe pse deri sa e krijuam Kombetaren e Kosoves, mua mu ofruan shumë oferta, shumë joshje të jem diku tjetër, por për mua ishte vetëm një endërr, të luaj për atdheun tim, për Kosovën.

Me muaj të tërë më kanë joshur tjerët me lloj-lloj oferte, ndërsa për Kosovën kam vendosur për 1 minutë bisedë me të ndjerin Fadil Vokrri, sepse e kam dëgjuar zemrën.

Të dashur tifozë, ditët e fundit erdha në pikëpyetje të luaj apo mos të luaj nga njerëz brenda kombëtares, ata që vendosin për fatin e Kosovës në forma individuale dhe asnjëherë zyrtare.

Të them të vërtetën, shumë herë isha pengesë e disa personave në kombëtare dhe thashethëmet ishin drejtuar kundrejt meje shpesh por nuk kam folur asnjëherë vetëm të mos e prishi harmoninë e kombëtares, sepse kombëtarja është mbi të gjithë, mbi intrigat e thashethëmet e njerëzve amatorë kundrejt meje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ