U mbyt me çarçafët e burgut, identifikohet shqiptari në Greqi

ina-online
ina-online

24/07/2023

Një shtetas shqiptar është gjetur pa shenja jete në rajonin e policisë në Kalkidha, 70 km në veri-lindje të Athinës, bëhet fjalë për 52-vjeçarin Kastriot Periku, nga Skrapari.

Sipas policisë lokale, ngjarja ka ndodh gjatë orëve të natës të së enjtes 20 korrik.

Sipas njoftimit për shtyp të drejtorisë së policisë të Kalkidhës, shtetasi shqiptar ishte ndaluar prej policisë dhe mbahej në birucë për t’u dërguar në gjykatë për masë sigurie.

Në rrethana që ende nuk dihen, ai u gjet i varur me një çarçaf në kangjellat e birucës, menjëherë u dërgua në spital, por mjekët nuk mundën ta shpëtonin.

Lidhur me incidentin, prokuroria ka hapur një hetim, ndërsa policët dhe oficeri i rojës janë marrë të pandehur nën akuzën e shkeljes së rregullave të shërbimit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

giroud deschamp deshamp

Giroud: Nëse Franca fiton Europianin, tërhiqem nga futbolli!

Foto Ilustrim

“More ti m*t i vogël, ti je shqiptar e nuk flet shqip”? Punonjësi në Zvicër humb durimin me klientin, që nuk deshi te flasë shqip

vrasje

Ky është shqiptari që u ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani (FOTO)

Marko Kepi

​Marko Kepi, shqiptari i parë që kandidon për senatin e shtetit të Nju Jorkut

mjeke

Gjermania po ndryshon sistemin e pushimit mjekësor

len diaspore kasami mexhiti gashi

Mexhiti, Kasami e Gashi të mirëpritur nga mërgimtarët në Biel/Bienne në Zvicër

Samanta gjeci

Mediat italiane jehonë vajzës shqiptare: Të gjitha lëndët me nota 10 për dy vite radhazi

iphone- telefon mobil

Punonjësja shqiptare e telefonisë në Zvicër ofendon klientin shqiptar

Mendenez

“NYPost”: Në dosjen kundër senatorit Bob Menendez përfshihet edhe një biznesmen shqiptar

INFO

NA NDIQ