“U përjashtova nga puna sepse nuk kisha shtetësi”, 61 vjeçari nga Kumanova rrëfen problemet në mungesë të nënshtetësisë (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

“Në vitin 1999 më përjashtuan nga puna sepse nuk kisha shtetësi”.

61 vjeçari nga Kumanova, Deli Sefedini, rrëfen për gazetën Lajm, problemet me të cilat u përball në jetë për shkak se shteti ku jeton rrefuzoi për shumë dekada ta pajis me shtetësi.

“Falënderoj të gjithë, në veçanti Ziadin Selën që u angazhua për ta realizuar ne këtë të drejtë”, tha Deli Sefedini, pas takimit që kishte në Kumanovë me deputetët e ASh-së, Ziadin Sela, Ilire Dauti dhe Elmi Aziri./ Gazeta Lajm

 

TË FUNDIT
4 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

12 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
18 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
11 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
17 orë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme
11 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
20 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ