U përplas nga makina teksa kalonte rrugën, ndërron jetë shqiptarja në Itali

Picture of INA
INA

26/11/2023

Një 75-vjeçare shqiptare ka humbur jetën tragjikisht në Itali mbrëmjën e djeshme.

Ngjarja ka ndodhur në Porcari të provincës së Luças në Itali. E moshuara shqiptare, por banues në zonë, po kalonte në këmbë rrugën “Puçini”, kur u përplas nga një makinë që drejtohej nga një e re.

Pavarësisht ndërhyrjes së shpejt të një ambulance, shqiptarja nuk mundi të mbijetonte. Mediat lokale shkruajnë se viktima është Feime Besnik Nurce, e cila u godit nga një automjet tip Volksëagen Golf. Gruaja përplasi dhunshëm kokën në tokë duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Sipas një rindërtimi fillestar dhe ende përmbledhës, 75-vjeçarja po ecte përgjatë një pjese të aksit rrugor pa trotuar dhe me ndriçim të dobët kur vendosi të kalonte rrugën.

Në atë moment po mbërrinte e reja që drejtonte makinën Golf dhe për arsye që ende janë nën hetim nga policia, nuk mundi të shmangte të moshuarën. Përplasja ka qenë e dhunshme dhe 75-vjeçarja është hedhur disa metra larg, duke humbur menjëherë ndjenjat për shkak të një dëmtimi shumë të rëndë në kokë.

Me ardhjen e stafit të urgjencës, gjendja e saj ishte e rëndë dhe nuk mund të bënin asgjë për ta shpëtuar. Mjekut që ndodhej në ambulancë, pas një tentative të dëshpëruar për reanimim, nuk i mbetej gjë tjetër veçse të deklaronte vdekjen.

TË FUNDIT
4 orë
Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë
6 orë
Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit
10 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
10 orë
Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?
12 orë
Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

ME TE LEXUARA

10 orë
Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?
18 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
10 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
18 orë
Milloshoski: Qeveria e re pritet të formohet deri më 20 qershor, me shumë gjasë do të përbëhet nga VMRO-DPMNE, VLEN dhe ZNAM
6 orë
Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit
17 orë
Numri i mandateve në Kuvend pas rivotimit të djeshëm në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë
15 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
14 orë
Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

LEXO MË SHUMË

Rruga-Prizren-Tetove

Kuvendi i Kosovës e miratoi ratifikimin e marrëveshjes për rrugën Prizren-Tetovë

ohri ohrid

Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

moti shiu

Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

Merita Koxhaxhiku

Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku

gir-geer-euroambasadori

Geer: Do i shohim veprimet pas formimit të qeverisë, do i mbështesim ata që ndërmarrin veprime reale në rrugën drejt BE-së

Kuvendi_Koordinim-780x470-1

Seanca konstituive e Kuvendit mbahet më 28 maj

INFO

NA NDIQ