U përpoq të grabisë në kishën që po ndërtohet, arrestohet 20-vjeçari!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2022

Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se dje, në ora 14:00, në bulevardin “Asnom” në Shkup është arrestuar N.D.(20) nga Shkupi, pasi i njëjti është kapur teksa përpiqej të kryente grabitje në kishën në ndërtim, transmeton TV21.

“Tek ai janë gjetur dhe marrë mjetet që lidhen me veprën penale. Ai është arrestuar në stacion policor dhe me të kryer bisedë zyrtare. Pas dokumentimit të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës”, qëndron më tej në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ