U premtua për tre muaj, u bënë pesë – Kasami: Procedurë kundër kompanisë që po punon në “Bllagoja Toska”

Picture of INA
INA

10/07/2024

Assesi të hapet bulevardi “Bllagoja Toska”, pjesa tek Kazerma e qytetit në Tetovë. Kryetari i komunës Bilall Kasami thotë se kompania ndërtuese nuk po e respekton marrëveshjen që ka me komunën, andaj edhe komuna ka nisur procedurat ligjore.

“Aty realisht kemi problem me kompaninë që realizon punimet nuk e di natyrën e problemit që ata e kanë, unë e kam thënë edhe më herët nuk tolerohen kësi situate do merren masa, veç më kanë dhënë urdhër edhe nga sektori përgjegjës, kanë nisur masat për të marrë masat konform ligjit dhe konform marrëveshjes që e kemi për kompaninë e cila më veç i stërzgjatë punimet aty dhe këtu do të veprohet konform ligjit dhe konform marrëveshjes që e kemi nënshkruar me kompaninë”, tha Bilall Kasami.
Kjo pjesë e bulevardit te Kazerma, filloi të ndërtohet me 19 shkurt, pak ditë para fushatës së zgjedhjeve parlamentare. Atë kohë kryetari i Tetovës, Bilall Kasami, pati thënë se do të realizohet për tre muaj.

“Sot ne jemi këtu të shohim se si kanë nisur edhe të përcjellim në vazhdimësi realizimin e këtij projekti i cili do të mbyllet jo më shumë se tre muaj”, pati deklaruar Kasami në shkurt të këtij viti.

TV21 doli në terren për të parë se çfarë po bëhej aty për momentin. Nga ajo që pamë sot, nuk është duke u punuar. Nga ajo që duket nga gjendja momentale, ky bulevard nga dy korsi do të ngushtohet në një, pasi që objektet që duheshin larguar, ende janë këtu.

TË FUNDIT
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
16 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
17 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

20 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
17 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
20 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
16 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
20 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ