U turpëruan nga Monza, Pioli jep arsye të çuditshme rreth humbjes së Milanit

INA
INA

19/02/2024

Stefano Pioli pranon se Milani bëri shumë gabime serioze në humbjen e tyre 4-2 ndaj Monzas, por mbron vendimet e rotacionit të skuadrës së tij.

Parashikimet ishin shumë të ndryshme duke shkuar në U-Power Stadium, pasi një fitore do t’i çonte ata në vendin e dytë mbi Juventusin.

Në vend të kësaj, ata humbën 2-0 dhe më pas Luka Jovic u përjashtua nga loja pasi qëlloi me bërryl Armando Izzo në një incident pa top.

Megjithatë kuqezinjtë luftuan në 2-2 deri në 10 lojtarë me golat e Olivier Giroud dhe Christian Pulisic, por Monza vulosi rezultatin 4-2 në kundërpërgjigje në kohën shtesë me Warren Bondo dhe Lorenzo Colombo që realizuan.

“Bëmë gabime që e prishën ndeshjen. Kur pëson katër gola, është e gabuar të thuash se gjysma jonë e parë ishte e mirë, por kjo është e vërtetë”, deklaroi Pioli për DAZN.

“Natyrisht, largimi i një lojtari e bëri atë edhe më të vështirë, atëherë pasi arritëm në 2-2, ne duhet të ishim më të mprehtë dhe më të qetë për t’u mbrojtur më mirë. Në atë moment, ekipi u ndje i sigurt dhe donte të vazhdonte për të fituar. Kishte shumë gabime sonte”.

Pioli do të jetë nën kritika për rotacionin e tepërt të skuadrës, duke ndryshuar gjashtë lojtarë nga skuadra që mundi Rennes 3-0 në Ligën e Evropës të enjten.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ