U vihet flaka tre kontejnerëve afër Bit Pazarit/FOTO

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2022

Gjatë fundjavës së kaluar, kundërvajtës të panjohur kanë djegur tre enë për hedhjen e mbetjes të vendosura në bulevardin “Kërste Misirkov” në afërsi të Bit Pazarit. Kontejnerët e djegur ishin me nxënie prej 3,2 m² dhe që të gjitha janë tërësisht të shkatërruara dhe të papërdorshme.

Nga fillimi i vitit janë djegur gjithsej nëntë kontejnerë plastik të vendosura në sipërfaqet publike. Me qëllim që të mos prishet dinamika e hedhjes, mbledhjes dhe transportimit të mbetjes komunale, NP “Higjiena Komunale” – Shkup thekson se në afatin më të shkurt të mundshëm kontejnerët e djegur i zëvendësoj me të ri.

“NP ‘Higjiena Komunale’ – Shkup bën thirrje që të ndalohet shkatërrimi i enëve për hedhjen e mbetjes që ekipet e Ndërmarrjes të munden në kohë t’i kryejnë detyrat e tyre të punës në terren në përputhje me Programin operativ për punë. Të gjitha ngjarjet e kontejnerëve të djegur janë paraqitur deri te organet kompetente dhe pritet të ndërmerren masa të përshtatshme për t’i gjetur dhe sanksionuar kundërvajtësit”, theksojnë nga NP “Higjiena Komunale”- Shkup.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ